arrow_upward
Data dodania wpisu: 22 lipca 2020

Czym jest nienawiść? Nienawiść to wszystko co prowadzi do skrajnej nieakceptacji drugiego człowieka. Przejawia się więc w wielu ludzkich działaniach. To przemoc, agresja, niechęć, brak tolerancji… Często wynika to z braku tolerancji, braku zrozumienia, dlaczego ktoś jest inny.

Takie zachowania obserwujemy na kartach historii, gdy spojrzymy na drugą wojnę światową, czy na szerzący się rasizm w Stanach Zjednoczonych. Przejawy agresji z powodu braku tolerancji widzimy również dzisiaj.

Oto dwie krótkie historie osób, spisane na podstawie wywiadu środowiskowego.

Pewien chłopak przyjechał na wymianę zagraniczną do szkoły. Jest mulatem i pochodzi z Turcji. Większość uczniów traktowała go z szacunkiem jednak niektórzy, krytykowali jego kolor skóry i wykazywali niezrozumienie dla jego kultury, kierując się głównie stereotypami.

Pewna dziewczyna w wieku 18 lat zdeklarowała się jako osoba homoseksualna. Gdy dowiedzieli się o tym jej rodzice, nie wykazali zrozumienia i akceptacji. Mówili że nigdy nie będzie miała spokojnego życia i ludzie będą ją gnębić. Spotyka się z brakiem tolerancji, jednak nic tak bardzo jej nie boli jak brak akceptacji ze strony rodziców oraz fakt, że nie może powiedzieć rodzinie o tym, że jest szczęśliwa. Dziewczyna do dziś nie rozmawia z nimi o życiu prywatnym.

Każdy z nas różni się od drugiej osoby.

Mamy różne kolory skóry, poglądy, styl życia, jednak wszyscy jesteśmy ludźmi. Może nawet wśród najbliższych jest osoba, o której czegoś nie wiesz, bo boi się braku akceptacji. Czy gdy okaże się inna, przestanie być bliska? Warto się nad tym zastanowić.

wróć na bloga

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

CENTRUM DOBRYCH MYŚLI

Telefon do CENTRUM DOBRYCH MYŚLI

Adres email CENTRUM DOBRYCH MYŚLI

Adres CENTRUM DOBRYCH MYŚLI ul. Saska 12E/30, 30-720 Kraków, woj. małopolskie

Konsultacje psychologiczne NIP: 5532298020

Konsultacje psychologiczne REGON: 369744938

Konsultacje psychologiczne KONTO BANKOWE NEST BANK: 91 2530 0008 2062 1066 6269 0001